Termální koupání na Jižním Slovensku

UBYTOVÁNÍ: penzion *** blízko Podhájské, ubytování v 2L pokojích s vlastním sociálním zařízením na každém pokoji, TV
STRAVOVÁNÍ: polopenze – snídaně formou švédských stolů a večeře výběrem

VÝLETY v ceně (platí se pouze vstupy):

Podhájska – slovenské Mrtvé moře, termální, slaná voda s léčivými účinky, které působí na pohybový aparát, dýchací cesty, cévní soustavu, kůži, urologické a gynekologické problémy. K dispozici je 10 bazénů s geotermální a užitkovou vodou s teplotou 18 až 40 °C.

Komárno + Komárom – návštěva termálního komplexu Brigetio v maďarské části města Komárno. Celoročně je k dispozici 10 bazénů (25–38 °C). Využívají léčivou vodu z vrtu s teplotou 62 °C. Při cestě navštívíte Nádvoří Evropy v Komárně, kde je na jednom náměstí umístěno 40 budov reprezentující stavební slohy typické pro všechny evropské státy. Můžete obdivovat budovy z Wallesu, Vatikánu, Irska, Itálie, Transylvánie, Islandu i Grónska.

Štúrovo  a Ostrihom – oblíbené a vyhledávané termální koupalištěv Štúrově nabízí široký sortiment služeb. Na koupališti najdete 7 venkovních a 2 kryté bazény, mezi nimi masážní bazén, venkovní sedací bazén s celoročním provozem a jedinečný bazén s umělým vlnobitím na Slovensku, Laguna má rozlohu 3800 m². Bazény jsou zásobovány termální vodou z hloubky 130 m a její výstupní teplota dosahuje až 39 °C. Na skok od Štúrova se nachází město Ostřihom. Obě města spojuje most Marie Valérie, pojmenovaný podle dcery Františka Josefa I. Dominantou města je bazilika sv. Štěpána, která se tyčí na pahorku nad Dunajem. Předpokládá se, že se jedná o druhou největší baziliku na světě, hned po bazilice ve Vatikánu. Na Hradním návrší, kde leží, bylo v minulosti až sedm kostelů. Ty se staly základem překrásné baziliky.

Patince – využívání termálních pramenů v Patincích má dávnou tradici. Voda obsahuje hydrouhličitany, vápník, hořčík a sírany a příznivě působí na nemoci pohybového ústrojí. Bazénový svět se nachází ve Wellness Hotelu Patince, využívá vodu z vlastního termálního vrtu a jeho součástí je velký relaxační bazén, klidový bazén, vířivka a římský bahenní bazén.

Cena sezona 2020:

5 990 Kč

Termíny sezona 2020:

  • 30.08. - 04.09. - rezervace
  • 06.09. - 11.09. - rezervace
  • 13.09. - 18.09.
  • 20.09. - 25.09. - rezervace
  • 27.09. - 02.10.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, ubytování v na 6 dnů/5 nocí v penzionu***, polopenzi, výlety na okolní koupání, delegáta na výlety